כתבות

תשדיר רדיו

יחידת קרקע בפרוייקט גבעת אדומים היא ההשקעה ההגיונית ביותר בשוק הנדל"ן ...

ראיון עם גבריאל גד מה”קרן לירושלים מאוחדת” המשווקת ומקדמת את הפרוייקט.

קרא עוד

למה דוקא גבעת אדומים?
בעוד מחירי הנדל"ן בירושלים וסביבתה מאמירים מדי יום, במרחק 15 דקות מהעיר, בסמיכות למעלה אדומים והישוב קידר, פרוייקט "גבעת אדומים" צובר תאוצה בקצב מהיר. בשבועות הקרובים יושלמו תכניות הבינוי אותם עורך האדריכל גדעון חרל"פ, שכיהן כמהנדס העיר הראשון של מעלה אדומים, ולאחר מכן היא תוגש לאישור הוועדה המקומית התומכת בתכנית ולאחר מכן נגישה למינהל איו"ש. חשוב לציין גם, שהדרך לגבעת אדומים איננה חולפת דרך ישובים ערביים מה שמעניק יתרון גדול לפרוייקט.

מנין הבטחון שלך שהישוב יוקם, הרי זו קרקע חקלאית?
בשונה מקרקעות אחרות, לגבי השטח הספציפי הזה התקבלה החלטת ממשלה להקים ישוב ואף ניתן לו השם "מצפה יהודה". ההחלטה לא מומשה והיישוב לא הוקם לאור החוק שקבע שניתן לבנות יישוב רק לאחר רישום בעלות הקרקע – מה שהתרחש רק לפני שנתיים. מאז החלה האצת התכנית כשהחברים בוועדות המקומיות של יו"ש הם מטבע הדברים בעלי אינטרס של בניין הארץ ובפרט באזור הזה, שמגשים את חזון ירושלים המאוחדת, כל זאת לצד העובדה שלא מדובר באדמות מדינה אלא בקרקע שהיא בבעלות פרטית לחלוטין.

מי צוות הפרוייקט?
משפטית מלווה אותנו הנאמן, עו"ד דורון ניר-צבי היועץ המשפטי של ועד המתיישבים שומרון ובנימין, שידיו רב לו בגאולת אדמות והקמת יישובים באיזור יו"ש, הוא בקי בכל נבכי החקיקה האזורית ושמו הולך לפניו. האדריכל כאמור הוא גדעון חרל"פ. את הערכת השווי ביצע השמאי רפאל דלויה. השיווק נעשה על ידי קרן ירושלים המאוחדת המאמינה כי יש לאפשר לכל יהודי לרכוש קרקע בארץ ישראל, ואנו סמוכים ובטוחים, כי הן מבחינת התשואה והן בפן האידיאולוגי זו ההשקעה הנכונה והמשתלמת ביותר. אנו דוגלים בשקיפות מקסימאלית ומציגים לכל לקוח את הנתונים והאסמכתאות על מנת שהוא יוכל לבחון את השקעה ולקבל החלטה מושכלת, להבין את הפוטנציאל האדיר ואת המסלול שעלינו לעבור.

כמה יחידות ייבנו ומה העלות של יחידת קרקע בפרוייקט?
בהתאם להכוונת הוועדה המקומית של גוש עציון אשר הנחתה את היזם להגיש תכנית לבניה רוויה (בניינים), ערכנו תכנית על פני השטח של 417 דונמים לכארבעת אלפים וחמש מאות יחידות דיור. יחידת קרקע מונה 100 מ"ר, ומחירה כיום עומד על 71,000 ₪ בלבד, כאשר בידינו שמאות מעודכנת ובה מוערך שוויה כבר בכ-130 אלף ₪. המחיר המופחת נובע מהעובדה שאנו בשלב העבודה על התכניות וכי התכנית כמובן טעונה אישור, אך ברור שמיד לאחר ההפקדה המחיר יעלה וכאשר הקרקע תהפוך זמינה לבניה מחיר יחידה יעמוד על 315,000 ₪ לפחות ולכן הזריז נשכר. ברוך ה' עד היום נמכרו מאות יחידות ואנו מרגישים כי הציבור מזהה שמדובר בהזדמנות כלכלית אמתית במחיר אטרקטיבי.

כתבו-עלינו

לפרטים נוספים ותיאום פגישה

לפרטים נוספים ותיאום פגישה