נתניהו מבטיח:

מעלה אדומים תהיה בריבונות ישראלית

ראש הממשלה הבטיח בישיבת הקבינט כי הבנייה בירושלים תימשך ללא הגבלה, ובקרוב יכריז על בנייה נרחבת בגושי ההתיישבות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בישיבת הקבינט המדיני ביטחוני כי הבנייה בירושלים תימשך ללא הגבלה, ובקרוב יכריז על בנייה נרחבת בגושי ההתיישבות.

באשר למעלה אדומים הבטיח נתניהו: “העיר תהיה בריבונות ישראלית, אך לא נכון בעת הזו לקבוע צעדים חד צדדים בלי תיאום עם הממשל האמריקני”.

בישיבה לא נערכה כלל הצבעה בעניין סיפוח מעלה אדומים, בשל הסכמה ששררה בין השרים שבעת הזאת עדיף להמתין עם הצעת החוק שהיתה אמורה לעלות לדיון ביום בועדת השרים לחקיקה.

חברי הקבינט הסכימו כי יש צורך בקיום דיון, אך זה ייעשה מעט לפני שראש הממשלה יוועד עם הנשיא החדש, מה שעל פי הערכות ייקח לכל היותר כחודש וחצי.

במועצת יש”ע מתחו ביקורת על החלטת הקבינט ומסרו: “אנו מאוכזבים מהחלטת הקבינט. לאחר שנים של הקפאת בניה ודחיית מהלכים התיישבותיים חשובים, ציפינו למנהיגות אמיצה שתדע לצאת משנות ההקפאה ותעבור ליוזמה התיישבותית לעתיד טוב למדינת ישראל”.

 עוד הוסיפו, ”אנו בטוחים שהממשלה הנוכחית תאשר את החוק בקרוב ותהפוך את מעלה אדומים לעיר ישראלית לכל דבר כי הגיע זמן ריבונות”.

באתר “הארץ” דווח כי ראש הממשלה החליט להסיר את כל המגבלות המדיניות על קידום תוכניות בנייה במזרח ירושלים שהיו עד היום בוועדות התכנון המקומיות והמחוזיות.

הערב צפויים נתניהו והנשיא דונלד טראמפ לשוחח בטלפון בנוגע לשורת הנושאים המדיניים שעומדים על סדר היום.

לצפייה באתר