בעלי גבעת אדומים הציעו לנתניהו שטח חינם

יוזמה חדשה: האם מפוני עמונה ישוכנו ב"גבעת אדומים"?

עמונה

תושבי עמונה טרם קיבלו ישוב חלופי ולעת עתה נבחנות מספר אפשרויות לשיכונם. אחת היוזמות המעניינות שייכת לבעלי “גבעת אדומים” הקרקע הסמוכה לישוב קדר ומעלה אדומים, שמציעים להעניק למפונים את השטח הדרוש להם, כאשר במקום תמורה כספית הם מבקשים ליישם את החלטת הממשלה לבנות את העיר המיועדת.

במכתב ששיגר נציג בעלי הקרקע, גד גבריאל, לראש הממשלה בנימין נתניהו, נכתב: “מתוך רצון ושאיפה להגשמת חזון ישוב הארץ, נכונים בעלי הקרקע להעניק למפונים את שטח הקרקע הנדרש לשיכונם, כאשר התמורה המתבקשת היא יישום החלטת הממשלה מיום 17.2.1984 להקמת היישוב ‘מצפה יהודה’ ולהקצות לנו את אדמות המדינה הסמוכות. כמי שטובת ההתיישבות, ומצוקת המפונים לנגד עיניו אני תקוה כי תשקול הצעה זו בחיוב”

גבריאל, מזכיר במכתבו לנתניהו כי “ממשלת ישראל החליטה בעבר להקים ישוב במקום, וועדת השרים לענייני התיישבות העניקה למקום את שמו ‘מצפה יהודה’, ובאחרונה שבו וחתמו עשרות חברי כנסת ושרים מכל קצוות הקשת הפוליטית על תמיכה במיזם, הממוקם בצמידות למעלה-אדומים, במסגרת גושי ההתיישבות הנהנים מקונצנזוס מלא, מה גם שמדובר בהרחבת ישוב קיים (קידר)”.

יצויין כי לפני מספר חודשים הגיש אדריכל הפרויקט גדעון חרל”פ את התכניות למועצת הגוש מתוך מטרה לקדם את הליך הבניה.

לאחרונה נפגשו עוה”ד דורון ניר-צבי המלווה את הפרוייקט ונציג הבעלים, עם יו”ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, עו”ד מרק צל, במטרה לבחון את הלך הרוח עם כניסת הממשל החדש. צל, הבטיח את תמיכתו האישית וציין, כי יפעל על מנת שארה”ב תתמוך בפרויקט ככל שממשלת ישראל תאשר את הבניה.

לצפייה באתר