גבעת אדומים: מאות רוכשים התכנסו בירושלים לקבלת סקירה מצוות הפרוייקט

עוהד דורון ניר-צבי בסקירה

באירוע חגיגי שנערך השבוע במלון רמדה בירושלים השתתפו מאות מבין הרוכשים של קרקעות בפרוייקט הישוב העתידי ‘גבעת אדומים’ סמוך לירושלים. באירוע נטלו חלק אישי ציבור ויזמי נדל”ן שביקשו להביע את הערכתם למיזם הסמוך לירושלים שנועד לסייע בפתרון מצוקת הדיור.

אדריכל הפרוייקט ומתכנן העיר, גדעון חרל”פ סיפר על הליך הכנת התכניות שארך למעלה משנה עד שהוגשו למועצת גוש-עציון, על המיקום האסטרטגי של העיר והמחשבה על כל פרט במטרה להפוך את חיי התושבים בעתיד לנוחים ונעימים. שטחי מסחר, מוסדות ציבור, קניונים, ריאות ירוקות ומערכת כבישים חכמה. חרל”פ ששימש מהנדס העיר הראשון של העיר מעלה-אדומים הוסיף כי הוא נרגש לעמוד מול הרוכשים והתושבים בעתיד “הצוותים במשרד שלנו יושבים מאות שעות על התכנון אבל כעת, כשאנחנו רואים עבור מי אנחנו מתאמצים הלב גואה מהתרגשות ואנו אסירי תודה על הזכות שנתתם לנו להיות שותפים לבניינה של ארץ ישראל” אמר.

עוה”ד דורון ניר-צבי, המלווה את המיזם בפן המשפטי העניק סקירה היסטורית על המקום, על הליך גאולת הקרקע ורכישתה ועד להעברתה בטאבו לבעלות יהודית. עו”ד ניר-צבי, מבכירי עורכי הדין בתחום הנדל”ן באיו”ש שברקורד שלו רשומים עשרות רבות של דונמים ושכונות שגאל ציין, כי לגבעת אדומים יש את מלא הפוטנציאל להפוך לעיר ואנו תולים תקווה בהתפתחויות המדיניות החיוביות שמתרחשות.

במצגת מפורטת שהנחה רונן אביקיסר ממנהלי “קרן ירושלים המאוחדת” הוצגה לרוכשים תמונת מצב עדכנית והתקדמות המיזם שלב אחר שלב מאז נרכשה הקרקע, האתגרים הרבים שצלחו היזמים ואלו שבדרך. במצגת נחשפו עשרות חתימות של שרים וחכ”ים מכל קצוות הקשת הפוליטית שהביעו את תמיכתם במיזם וקריאתם לממש את החלטת ממשלת ישראל להקמת ישוב במקום.

מנכ”ל “קרן ירושלים המאוחדת” גד גבריאל, הודה למאות הרוכשים על השותפות והביע תקוה כי ‘גבעת אדומים’ תיושב כבר בשנה הקרובה. “אנו חשים בסיעתא דשמיא על כל צעד ושעל ויחד כולנו נישא תפילה להגשמת החזון של ירושלים המאוחדת”.